C# Developer

ThatSuperHeroCompany,Опубліковано 1 рік тому

Middle

Повна зайнятість

Договірна

Дистанційна робота

We are recruiting Unreal SuperHero developers/designers/artists for a superhero game! Join us in our studio in Bali, where the beach and sun is great!

Над чим працювати?
  • Назва проекту(ів): CosmosHeroes
  • На якій стадії проект(и)? Funded
  • Жанр: MMO
  • Платформи: PC, Mobile
На які завдання (обов'язки)?
  • Using C# serverless technology to build backend system for large scale gaming platform like leaderboards, chat, BAAS

Якого професіонала шукаємо?
  •  software development experience is required

  • Proficiency in C# and good knowledge in object-oriented programming paradigm

  • Experience developing reliable and scalable systems and services

  • Strong communication skills, upper-intermediate English.

  • Working knowledge of software development tools such as Azure DevOps, Git, Re-sharper, etc

ThatSuperHeroCompany

Тип компанії: developer

Співробітники: 11-50

Платформи: PC

Жанр: MMO

Всі вакансії ThatSuperHeroCompany
Join our Discord!
Find out about new C# / .NET Developer jobs on Discord
join
@ingamejob_dev
узнавайте о новых вакансиях C# / .NET Developer в Telegram
Підписатися

Схожі вакансії

APPSULOVE

Опубліковано 4 дні тому

Senior

Договірна

Red Rift

Опубліковано 2 тижні тому

Senior

Договірна

SciPlay

Дистанційна робота, Україна

Опубліковано 1 місяць тому

Senior